Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Hradní jarmark

9. - 10. květen 2015

Hrad Svojanov se promění v jedno velké tržiště. Zruční řemeslníci zde o víkendu 9. a 10. května představí své umění a nabídnou výrobky. 

Velký jarmark patří k tradičním akcím, které hrad Svojanov pořádá. „Na druhý květnový víkend jsme připravili dobové tržiště s ukázkou velkého množství řemeslných výrobků a samozřejmě i bohatý program na nádvoří, který je sestavený z dobových vystoupení,“ uvedl kastelán hradu Miloš Dempír. O půl desáté vejde do nádvoří slavnostní průvod. Nebudou chybět vystoupení šermířů, divadlo, ani dobové tanečnice. Návštěvníci nepřijdou o komentované prohlídky empírového paláce, středověkého sklepení s pověstmi o hradu, mučírny a domu zbrojnošů.  

Řemeslníci předvedou, co umějí, a nabídnou také své výrobky.  Lidé si budou moci vybrat z nabídky domácích sýrů, kremrolí, sušeného ovoce, oříšků, ale i keramiky, bižuterie či šikovných dřevěných stoliček a mnohého dalšího. Zkrátka nepřijdou ani děti. Kromě zábavy na dobovém kolotoči se budou moci něco přiučit. „V dílničkách se naučí vyrábět svíčky z včelího vosku nebo si budou moci podle své fantazie pomalovat tričko,“ upřesnil Miloš Dempír.  Na akci je doposud přihlášeno přes 40 řemeslníků. 

Tradiční hradní jarmark se koná o víkendu 9. a 10. května. Program začíná od 9.30 hodin, hrad bude po oba dny otevřený, jak už je zvykem, od 9 do 17 hodin.  

Květa Korbářová, 

Hrad Svojanov