Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Kulturní akce

Hrad Svojanov je tradičním místem konání nejrůznějších kulturních akcí, šermířských vystoupení, jarmarků s ukázkami řemesel, koncertů, divadelních festivalů apod.

Bohatý kulturní program po celý rok doplňují gastronomické speciality!


Svatováclavské slavnosti na Svojanově

Víkend 24. - 25. září 2016

O nastávajícím víkendu si na Svojanově připomeneme svatého Václava. Slavnosti na počest tohoto českého knížete a světce, který se stal hlavním patronem Čech a Moravy, i symbolem české státnosti, jsou připravené na 24. a 25. září. 

„Svatováclavské slavnosti pořádáme jako oslavu nadcházejícího podzimu. Už v minulosti jsme pořádali slavnosti lovu a slavnosti vína, takže tyto dvě akce jsme skloubili v jednu větší u příležitosti svátku svatého Václava,“ vysvětlil kastelán hradu Miloš Dempír. 

Jak už bývá zvykem, na sobotu i na neděli je připravený zábavný program. „Budeme se snažit slavnosti pojmout originálně, aby se návštěvníci nenudili,“ uvedl Václav Kodytek, vedoucí letohradského spolku Honorata, která je už tradičně hlavním organizátorem programu. Slavnosti jsou příslibem pestrého programu pro celou rodinu, při kterém se návštěvníci tentokrát projdou časem. Nebudou chybět potyčky mezi vojáky v průběhu století. Návštěvníci se dozvědí, jak se vyvíjely palné a chladné zbraně. Dojde i na zajímavosti z katovny, či na veselé kousky kejklíře. „Nově představíme potulného pěvce Scarabea a také tanečnice. Pro malé i velké budou k dispozici hry, které vyplní volné chvíle,“ upřesnil Petr Kubíček, manažer Honoraty. Do všeho dění budou diváci interaktivně vtažení.

Hrad Svojanov otevírá brány v 9 hodin, program po oba dny začíná o půl hodiny později. Návštěvníkům je k dispozici také restaurace a občerstvení na nádvoří.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Koncert na Svojanově! Vystoupí folková kapela Jen tak tak

Sobota 24. září 2014 od 17 hodin na hlavním nádvoří hradu

Česká inspirace organizuje i letos akci Ozvěny festivalů. Polička vyvezla opět svůj Mime Fest, tentokrát do Jindřichova Hradce, do Poličky, tedy konkrétně na hrad Svojanov putuje známý folkový festival FOLKOVÁ RŮŽE z Jindřichova Hradce. Na hradě Svojanov vystoupí v sobotu 24. září od 17:00 hodin kapela Jen tak tak. Na Svojanově by hudebníci rádi zahráli skladby ze své současné folkové tvorby a také několik mexických písní. 

Kapela má na kontě pět CD a několik demo nahrávek, občas zaslechneme její písničky v různých rádiích. Současně vystupuje ve složení Nela Mládková (zpěv, rytmika, flétny, saxofon), Ondra Vácha (zpěv, akordeon, rytmika), Pavel Jarčevský (zpěv, kytara, ukulele). 

Těšíme se na Vaši návštěvu!