Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Vítejte na Svojanově!

Polička

 

Navštívili jste stránky jednoho z nejstarších českých královských hradů, který bývá nazýván též „vilou českých královen“.

Svojanov je jediným hradem v našich zemích, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím.

 

Od roku 1910 je hrad Svojanov vlastnictvím města Poličky.

 

 

 


Hrad Svojanov otevírá!

O víkendech 5. – 6. prosince a 12. – 13. prosince budou probíhat prohlídky interiérů hradu s tradiční vánoční výzdobou a povídáním o dobových adventních a vánočních zvycích (počet osob na prohlídce bude omezen na 10). Otevřen bude samozřejmě i venkovní areál s gotickou zahradou, nádvořími, hradbami a vyhlídkou na břitové věži.

  

  

  

  

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Všechny akce zrušeny

Vážení návštěvníci,

vzhledem k aktuálním vládním nařízením jsme nuceni všechny plánované kulturní akce zrušit.  Pokud to v budoucnu podmínky umožní, vyhlásíme náhradní termíny.

Děkujeme za pochopení!


Vážení příznivci hradu Svojanov,  

mnozí z vás, kdo jste v těchto dnech navštívili hrad Svojanov, jste si určitě všimli, že u gotické zahrady je sesypaná část historického hradebního opevnění. Na sesuvu se podepsaly přívalové deště. Rádi bychom hradbu opravili, ale na mimořádné a hlavně nečekané výdaje nám chybí finanční prostředky. Dovolujeme si požádat všechny z vás, kterým není hrad Svojanov lhostejný, o finanční podporu. Přispívat můžete na speciální bankovní účet 283011032/0300

Část parkánů s poškozenou hradbou je kvůli bezpečnosti uzavřená, a to až do doby pokud nebude opravená. Zbývající prostory hradu jsou nadále přístupné bez omezení. 

Děkujeme za vaši podporu a za pochopení.   

  


Informace pro zdravotně postižené návštěvníky

Na hradě je v provozu informační systém pro nevidomé a slabozraké. Těmto návštěvníkům na pokladně zapůjčíme sluchátko, do kterého jim budou na 9 stanovištích přenášeny informace formou dotyku na speciální zařízení. Představu o podobě hradu si mohou vytvořit prostřednictvím 5 bronzových hmatových modelů. Prohlídku interiérů přizpůsobíme možností ohmatání vybraných exponátů.

Neslyšícím návštěvníkům na pokladně zapůjčíme tablety s výkladem k jednotlivým okruhům ve znakové řeči.

Pro tělesně postižené návštěvníky máme připraven schodolez, který jim umožní prohlídku okruhu A. K dispozici máme bezbariérové WC a rovněž vstup do restaurace je bezbariérový.

Všem zdravotně postiženým návštěvníkům nabízíme rezervaci místa na parkovišti v areálu předhradí, v bezprostřední blízkosti samotného hradu.

Všechny tyto služby doporučujeme předem objednat. Poskytujeme je zdarma.


Hrad Svojanov je součástí projektu Objevuj památky


Hrad Svojanov je zapojen do projektu Klíč k památkám