Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
 • Hlasů: (0%)
 • Hlasů: (0%)
 • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Svatební obřady

Hrad Svojanov je romantickým místem pro konání svateb. Obřad probíhá na gotické zahradě, v empírovém paláci nebo v rytířském sále domu zbrojnošů. Případná hostina probíhá v hodovním sále domu zbrojnošů nebo v loveckém salonku. Díky možnosti ubytování přímo na hradě můžete Vaši slavnostní událost prodloužit třeba na celý víkend. Veškeré gastronomické služby pro Vás jsou zajištěny.

Svatební obřady obvykle probíhají na gotické zahradě. Hrad ale disponuje i několika vnitřními variantami. V empírovém paláci je možnost přípravy obřadu ve sloupové síni nebo v dámském salonku. Obřad se středověkou atmosférou naopak nabízí rytířský sál domu zbrojnošů. V případě Vašeho přání jsme schopni obřad připravit prakticky v kterékoliv části hradu.

Rezervaci termínu je třeba provést nejdříve na matrice Městského úřadu v Bystrém, která také zajišťuje administrativní náležitosti civilního svatebního obřadu (kontakt - paní Škorpíková, tel.: 468 008 184, mobil: 776 420 399; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ), a poté na hradě Svojanov. Po potvrzení termínu matrikou uzavíráme s jedním ze snoubenců smlouvu, kde je uveden termín, cena a podmínky uspořádání svatebního obřadu. V základní ceně poskytuje hrad Svojanov pronájem prostor pro uspořádání svatebního obřadu, možnost fotografování svatebčanů v tomto prostoru i ve venkovních prostorách hradu, základní květinovou výzdobu svatebních prostor a zajištění reprodukované hudby po dobu konání obřadu. Nabízíme i další služby spojené se svatebním obřadem, slavnostní přípitek, rozšířenou květinovou výzdobu, živou hudbu, slavnostní výstřel z děla, svatební hostinu a večerní oslavu, možnost ubytování přímo na hradě a další doprovodný program.

Parkování vozidel svatebčanů je možné na obou parkovištích před hradem, horní parkoviště bývá uzavřeno pro běžné návštěvníky a vyhrazeno pouze pro svatby. Řazení svatebčanů probíhá u hlavní vchodové brány do hradu. Odtud svatební průvod přechází na místo obřadu. V případě nepříznivého počasí je konání svatebních obřadů možné pouze ve vnitřních prostorách hradu. O nutnosti přemístění konání obřadu z venkovních do vnitřních prostor rozhoduje kompetentní osoba správy hradu. Kapacita hradní zahrady pro konání svatebního obřadu není omezena, kapacita sloupové síně je vhodná pro maximálně 80 osob, kapacita dámského salonku je omezena na maximálně 30 osob, kapacita horního sálu domu zbrojnošů činí 100 osob. Na zahradě je k dispozici 20 míst k sezení na lavicích, v interiérových prostorách obdobný počet míst na židlích. Počet míst k sezení je možné navýšit po předchozí dohodě. Po obřadu je možné fotografování v prostorách konání svatebního obřadu a ve venkovních prostorách hradu. Fotografování úzkého rodinného okruhu ve všech historických interiérech je možné po předchozí dohodě se správou hradu. Ve všech prostorách hradu platí zákaz kouření. Kouření je povoleno na vyhrazeném místě před vstupem do hradu.

Ceny:

 • Základní cena za pronájem prostor pro konání svatebního obřadu:              6 000,- Kč
 • Fotografování úzkého rodinného okruhu svatebčanů v interiérech hradu:       590,- Kč
 • Slavnostní přípitek:                                                                                           350,- Kč
 • Slavnostní výstřel z děla:                                                                                  690,- Kč
 • Slavnostní ohňostroj v rámci svatební oslavy:                                               8 000,- Kč

Cena za pronájem prostor je splatná nejpozději den před konáním svatebního obřadu. Při kalkulaci je nutno počítat se správním poplatkem matričního úřadu.

Termíny:

Svatbu na hradě Svojanov je možné uspořádat celoročně. Konkrétní termín vždy záleží na domluvě s matrikou Městského úřadu v Bystrém.

 • Úřední dny hradu Svojanov: pondělí – pátek od 9:00 do 16:30 hodin, vždy po předchozí dohodě. V této době po předchozí dohodě Vám také ukážeme prostory určené ke konání svatebních obřadů.

Kontakty:

 • Hrad Svojanov: tel.: 461 744 124, mobil: 739 518 703 nebo 603 810 085 (respektujte prosím úřední hodiny), e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Hradní restaurace na Svojanově: mobil: 734 540 681, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Matrika Bystré: tel.: 468 008 184, mobil: 776 420 399, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.