Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Ministryně přespala na hradě

Svojanov – Jeden z nejstarších hradů v České republice neláká jen běžné turisty.  Poznání jeho historie, ale i odpočinek zde hledají rovněž politici.

Také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová zavítala v minulých dnech na hrad Svojanov. Pracovně navštívila Poličku, a tak si nenechala ujít ani výlet na jednu z nejoblíbenějších památek Pardubického kraje. Lákal ji totiž pobyt na hradě. „Paní ministryně si se zájmem prohlédla všechny vnitřní prostory hradu. V loveckém salonku si nechala představit i projekt na zpřístupnění hradu zrakově a sluchově postiženým návštěvníkům,“ informoval kastelán hradu Miloš Dempír. 

Michaela Marksová – Tominová využila příležitost a na hradě přenocovala. Přiznala, že se jí spalo velice dobře. Ministryně si hrad bude moci připomenout i doma. Od Miloše Dempíra dostala jako dárek knihu Hrad Svojanov a stolní kalendář na rok 2016 s fotografiemi památky. 

 

Květa Korbářová,

PR Hrad Svojanov