Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Gotické noční hrané prohlídky

Sobota 3. října od 18:30

Královna Kunhuta se vrací na scénu

Na královském hradě Svojanov ožijí postavy ze středověku. Své hosty přivítá královna Kunhuta. Na své si přijde i mistr kat. 

Pracovníci hradu na první říjnovou sobotu opět připravili noční prohlídky. „Zvolili jsme téma z doby gotické. Tedy z období, kdy na hradě žila královna Kunhuta se Závišem z Falkenštejna,“ upřesňuje kastelán hradu Miloš Dempír. Prohlídky mají relativně nový program. Odehrají se teprve podruhé. 

O první středověké prohlídky byl obrovský zájem. Ti, kteří chtějí být u toho, jak se na jedné straně bavilo panstvo, a na straně druhé trpěli poddaní, měli by si vstupenky určitě zamluvit. V opačném případě přijdou o jedinečný zážitek, při kterém možná bude i trochu mrazit v zádech. „Rezervaci předem zaručeně doporučujeme. Kapacita prohlídek je omezená a jsou také časově náročné. Za jeden večer jsme schopní zájemcům nabídnout pouze tři oživené prohlídky,“ upozorňuje kastelán. Jedna prohlídka s živým výletem do středověku trvá zhruba půldruhé hodiny. 

Máte zájem? Pak neváhejte. Prohlídky jsou naplánované na sobotu 3. října od 18.30 hodin. Vstupenky si rezervujte na telefonním čísle: 461 744 124 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na Vaši návštěvu!