Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Královna Kunhuta přijede na hrad!

Sobota 23. května 2015 od 18:30 hod.

Spousta návštěvníků míří na středověkou památku za poznáním historie. Tentokrát se všichni mohou přenést v čase, a to až do 13. století. Na oblíbený hrad se totiž vrátí i královna Kunhuta a Záviš z Falkenštejna. 

Oživené noční prohlídky se už staly na hradě tradicí. Pro letošní rok jsou nachystané v nové podobě. „Zájem o noční prohlídky v předchozích letech nás přivedl k myšlence vytvořit novou variantu na dobu gotickou. Přímo na hradě se odehraje příběh královny Kunhuty,“ odtajnil kastelán hradu Miloš Dempír. Návštěvníci se tak společně s královnou vydají na cestu gotickými prostorami památky, sklepeními, mučírnou, sloupovým sálem i domem zbrojnošů. Kdo všechno s panovnicí na hrad přijede? „Dostaví se sem i druhý Kunhutin manžel Záviš z Falkenštejna, osazenstvo hradu, tedy purkrabí, zbrojnoši a rytíři,“ uvedl kastelán. Nebudou chybět ani dobové tanečnice či mistr práva útrpného. 

Návštěvníci uvidí hrad netradičně za tajemné večerní atmosféry, která je vtáhne do děje středověkého příběhu. První letošní noční prohlídky jsou naplánované na 23. května od 18.30 hodin, poté po devadesáti minutách. „Pro velký zájem v předchozích letech doporučujeme zájemcům o noční prohlídky rezervaci předem, a to nejlépe na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonních číslech správy hradu,“ upřesnil Miloš Dempír. 

Květa Korbářová, PR

Hrad Svojanov