Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Adventní koncert v podání sboru Dalibor

Sobota 13. prosince od 14:00 hodin

 

V sobotu 13. prosince 2014 od 14:00 hodin proběhne v reprezentativním prostředí rytířského sálu domu zbrojnošů adventní koncert v podání pěveckého sdružení Dalibor ze Svitav. Tradice adventních koncertů na hradě trvá od roku 2009. První koncerty se konaly v nynější expozici o historii hradu v empírovém paláci. V roce 2011 se poprvé koncert konal v domě zbrojnošů, v tehdy ještě prázdném a čerstvě obnoveném sále. Dnes je v tomto prostoru instalována expozice zbraní a zbrojí. Náladu adventu navíc podtrhne tradiční adventní a vánoční výzdoba.

Pěvecké sdružení Dalibor Svitavy bylo založeno v roce 1967. Od roku 1995 jej vede Miroslava Ducháčková a na klavír vede Marcela Černá. Sdružení od začátku vystupuje jako smíšený pěvecký sbor nejen v České republice, ale dostává pozvání na samostatné koncerty i do zahraničí. Společně vystupuje s domácími i zahraničními sbory a orchestry na setkáních, festivalech a přehlídkách pěveckých sborů. Repertoár sboru tvoří sborové skladby různých stylů i epoch, duchovní i světská sborová tvorba, úpravy lidových písní, kantáty, mše. 

Před samotným koncertem dojde v domě zbrojnošů k vyhlášení výsledků soutěže o nejkrásnější fotografii podzimního hradu Svojanov. Soutěž byla vyhlášena v měsíci říjnu a přihlášeno bylo 37 fotografií. Veřejnost mohla hlasovat na facebooku a internetových stránkách hradu. Vítězové získají víkendový pobyt na hradě se všemi službami. Jeden vítěz bude vyhlášen na základě hlasování veřejnosti, druhého vybere odborná porota.

O nastávajícím víkendu 13. -14. prosince bude hrad letos otevřen naposledy. V neděli se brána hradu uzavře a znovu se otevře 28. února 2015.