Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Královské slavnosti na Svojanově 2023

středa 5. července a čtvrtek 6. července

Letošní Královské slavnosti proběhnou o státních svátcích 5. a 6. července. Každoročně jimi vzdáváme hold Přemyslu Otakarovi II., zakladateli Svojanova. 

Hlavní část slavností se odehraje na hlavním nádvoří. Jak už bývá zvykem, král se dostaví i s početnou družinou. O pobavení panovníka a samozřejmě i všech návštěvníků se postarají členové letohradského spolku Honorata. Nebudou chybět potyčky mezi rytíři, ani dramatický historický příběh. O své práci povypráví mistr kat. Sukně rozvlní tanečnice a svůj um předvede i sokolník nebo kovář..

Milovníci historie nepřijdou po dobu slavností ani o komentované prohlídky empírového paláce, který je stylizovaný do 2. poloviny 19. století, tedy do doby, kdy se na hradě naposledy žilo. Podívat se budou moci také do středověkých sklepení, opředených legendami a pověstmi, do mučírny a domu zbrojnošů. Přístupné jsou stále i hradební ochozy, hláska a gotická zahrada s vyhlídkovými altány. Procházka areálem čítá víc jak třičtvrtě kilometru.  

Také obě výstavy, které hrad Svojanov aktuálně nabízí v galerii v předhradí, budou k vidění. Výstava historických loutkových divadélek dokumentuje vývoj tohoto odvětví od konce 19. století až do současnosti a výstava historických pohlednic představuje stovky dobových pohledů našich hradů a zámků. 

V červenci jsou hradní brány dokořán od 9 do 18 hodin, a to každý den! 

Přijeďte se pobavit na hrad Svojanov. Těšíme se na vás!