Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Hradní jarmark 2022

Víkend 7. - 8. května

Na královské sídlo míří řemeslníci, aby předvedli, co dovedou, a nabídli své výrobky. Nebude chybět ani program na nádvoří, dobová hudba a tanečnice. Přístupné jsou i všechny výstavy.

Hrad Svojanov se o víkendu 7. a 8. května 2022 promění v tržiště. Na tradičním hradním jarmarku si lidé budou moci vybírat z nabídky dřevěných hraček, originálních šperků a bižuterie, ručně vyráběné keramiky, ale i bylinných čajů, koření, olejů a mastí. Nebudou chybět ani pravé valašské frgále, kremrole a perníčky, nebo jen nějaké drobnosti pro radost. 

Připravený je také doprovodný program na nádvoří sestavený ze scénických vystoupení, divadla a dobového tance. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky oblíbeného hradu. Romantický prohlídkový okruh A je navíc zpestřený výstavou korzetů a šněrovaček, které dámy nosily na přelomu 19. a 20. století. Výletníci uvidí nejen repliky zmiňovaného prádla, ale i originální modely z roku 1900 s původními obaly.

O hradním jarmarku budou přístupné také výstavy v galerii svojanovského předhradí. Velká multimediální výstava věnovaná osobnosti krále a císaře Rudolfa II. připomíná nejen život tohoto panovníka. K vidění jsou i kuriózní exponáty z jeho sbírek a dokonce i alchymistická laboratoř, kde se pokouší vyrobit zlato a různé lektvary. Výstava v sousedním sále pak představuje století arcibiskupa Karla Otčenáška, od jeho dětství, studií, přes tajné vysvěcení a kněžský život, vyhnanství z diecéze a internaci, zinscenovaný soudní proces, až po jeho nové veřejné vysvěcení, návštěvu papeže apod. V expozici je možné zhlédnout také autentické fotografie, dobový tisk i arcibiskupovy osobní věci.