Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Hrad Svojanov ve Snídani s Novou

 

Na TV Nova v pořadu Snídaně s Novou bude v pátek 12. června 2020, v 7.20 hodin, reportáž přímo z prostředí této oblíbené památky. Do pořadu se hrad Svojanov dostal díky Destinační společnosti Východní Čechy, která se stará o podporu cestovního ruchu a organizovala propagační kampaň pro Pardubický kraj. 

„Byli jsme vybraní jako druhé místo, které reprezentovalo Pardubický kraj hned po Pardubicích,“ informuje kastelán hradu Miloš Dempír. Novácký štáb na hradě strávil půl dne. Natočil reportáž o atraktivitách hradu, za kterými jezdí návštěvníci nejen z českých zemí. „Televizní štáb si prohlédl prostory celého hradu, aby mohl vyhodnotit, co je pro výletníky nejzajímavější a na co je pozvat,“ říká kastelán. Samozřejmě, že se všichni ze štábu nezapomněli stavit také v hradní restauraci a ochutnat třeba borůvkové knedlíky nebo palačinky s lesním ovocem. Průvodcem po hradě společně s kastelánem Milošem Dempírem byl sympatický moderátor Snídaně s Novou Milan Peroutka, známý zpěvák a herec.

Kam se tým všude podíval? To zjistíte z reportáže na TV Nova. Nezapomeňte si tedy v pátek 12. června ráno zapnout televizi a podívat se!

Nedávno si hrad Svojanov vybrala také Česká televize pro další řadu dokumentárního seriálu „Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých“. Točila zde různá zákoutí památky, aby mohla televizním divákům podat ucelený pohled na hrad. Pořad bude do vysílání zařazený v roce 2021.