Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Hrad Svojanov zůstává otevřen, těšíme se na Vaši návštěvu!

Vzhledem k aktuálním vládním nařízením a vyhlášení nouzového stavu snižujeme počet osob na jedné prohlídce na maximálně 25. Děkujeme za pochopení.

Navzdory tomu, že státní památkové objekty i jiné instituce se lidem aktuálně zavírají, hrad Svojanov zůstává návštěvníkům otevřen dle běžné otevírací doby. V březnu o víkendech od 10 do 17 hodin, od dubna denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. V provozu jsou všechny prohlídkové trasy, penzion s možností ubytování v dobově zařízených pokojích i hradní restaurace. 

Vládní nařízení se nevztahuje na běžný provoz památkových objektů. Hrad Svojanov ani nespadá pod žádnou organizaci zřizovanou Ministerstvem kultury ČR. Od našeho zřizovatele jsme jiný pokyn neobdrželi. Proto o omezení provozu neuvažujeme.

V letošní sezóně hrad představí spoustu novinek. Již od konce února si návštěvníci mohou prohlížet zrestaurované nástropní malby v jídelně a přípravně. Několik prostor empírového paláce dostalo novou historizující výmalbu ve stylu klasicistních maleb. Od května budou zpřístupněny nové výstavní sály v historických konírnách v areálu předhradí. V části bude otevřena galerie barokních plastik z Mariánského sloupu v Poličce, v dalších prostorách bude instalována sezónní výstava „Drákula a ti druzí“. Ta bude interaktivní formou návštěvníky seznamovat s tajemnými postavami z minulosti, které milovaly lidskou krev.

Právě v těchto dnech je aktuálně dokončen nový povrch parkoviště na předhradí. Je tvořen historickou žulovou dlažbou, pocházející z centra města Poličky. Návštěvníky tak již na hradě nečeká bláto nebo štěrk. Dokončením této akce jsou povrchy všech komunikací i parkoviště v areálu hradu obnoveny do komfortní podoby. Obnova parkoviště vyšla na 1 500 000 korun, na jejím financování se podílelo město Polička, hrad Svojanov a Pardubický kraj.