Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Hradní jarmark 2019

Velký jarmark patří k tradičním akcím, které hrad Svojanov pořádá. Na první květnový víkend jsme připravili dobové tržiště s ukázkou velkého množství řemeslných výrobků a samozřejmě i bohatý program na nádvoří, který je sestavený z dobových vystoupení. V 10 hodin vejde do nádvoří slavnostní průvod. Nebudou chybět vystoupení šermířů, divadlo, středověká hudba ani dobové či orientální tanečnice. Probíhat budou i komentované prohlídky empírového paláce s nedávno restaurovanými prostorami, středověkého sklepení s pověstmi o hradu, mučírny a domu zbrojnošů.  

Řemeslníci předvedou, co umějí, a nabídnou také své výrobky.  Lidé si budou moci vybrat z nabídky domácích sýrů, kremrolí, sušeného ovoce, oříšků, ale i keramiky, bižuterie, ukázky kroužkování na způsob středověkých zbrojí a mnohého dalšího. 

Tradiční hradní jarmark se koná o víkendu 4. a 5. května. Program začíná od 10.00 hodin, hrad bude po oba dny otevřený od 9 do 17 hodin. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!