Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Advent na Svojanově 2018

1. - 16. prosinec 2018

Předvánoční atmosféra opanuje hrad Svojanov od 1. prosince. Nebude chybět sváteční výzdoba a vyprávění o zvycích. Návštěvníci nepřijdou ani o čerty, divadlo a koncert. 

Ti, kdo se přijedou v prosinci na Svojanov vánočně naladit, nepřijdou o adventní prohlídky hradu. Dozvědí se, jak vypadaly Vánoce v minulosti, jaké se k nim váží zvyklosti. Čerstvě napečené sváteční pečivo, vánočky a perníčky provoní celý hrad. Nebude chybět ani tradiční vánoční výzdoba, stromeček a dárky pod ním. Speciální prohlídky hradu jsou naplánované o víkendech do poloviny prosince. K tomu je připravený také další program.

O první prosincové sobotě se hradě zastaví Mikuláš s anděly, aby děti podle zásluh odměnili. Pokud návštěvníci budou chtít svým ratolestem také nadělit, stačí, když nadílku pro své dítě řádně označí a včas předají v pokladně hradu. Mohou také připsat, jaké zásluhy jejich dítko má, nebo jakých prohřešků se dopustilo. Jak už to tak bývá, pekelný doprovod určitě nebude daleko a s malými hříšníky si poradí. Mikulášská nadílka začíná v 17 hodin. 

Na 8. prosince správa hradu pozvala Divadlo Kapsa z Andělské Hory s představením „Putování za Vánoční hvězdou“. Tentokrát divákům převypráví příběh o narození Ježíška. Pohádková verze vychází z tradičních vánočních her. Celé představení je veršované, doprovázené spoustou koled českých, slovenských, polských, rakouských, ale i adventními písněmi středověké Francie a Itálie. Malí i velcí diváci se tedy mají opět na co těšit. Nejkrásnější příběh všech dob začíná ve 14 hodin. 

Vrcholem každé hradní sezony bývá adventní koncert. Ten letošní je naplánovaný na neděli 16. prosince. Pozvání přijal Pěvecký sbor Carpe Diem z Letovic. V repertoáru má skladby od renesance a baroka, přes skladby klasicismu a romantismu až po novodobou hudbu. Část repertoáru tvoří duchovní skladby, spirituály, tradicionály. Členové sboru si rádi zanotují i skladby Jaroslava Ježka a lidové písně. V provedení sboru Carpe diem se všichni mohou těšit samozřejmě i na vánoční písně a koledy, bez kterých by se adventní koncert neobešel. Sváteční tóny se ponesou domem zbrojnošů od 15. hodiny. 

Přijeďte na hrad Svojanov nasát sváteční atmosféru nebo si třeba jen v předvánočním shonu odpočinout. Brány jsou otevřené o sobotách a nedělích do 16. prosince, vždy od 10 do 17 hodin.