Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Kulturní akce

Hrad Svojanov je tradičním místem konání nejrůznějších kulturních akcí, šermířských vystoupení, jarmarků s ukázkami řemesel, koncertů, divadelních festivalů apod.

Bohatý kulturní program po celý rok doplňují gastronomické speciality!


 

Královský advent na Svojanově

Od prvního prosincového víkendu jsou na programu adventní prohlídky svátečně vyzdobeného hradu s vyprávěním o zvycích a tradicích, které čas předvánoční a vánoční doprovázejí. Nebude chybět ani vůně svátečního pečiva.

Vrcholem každé hradní sezony je tradiční adventní koncert. Ten letošní je naplánovaný na sobotu 16. prosince. Pozvání přijal komorní sbor Rakos z Radiměře. Sváteční tóny se hradem ponesou od 14. hodiny. 

 

Přijeďte se k nám svátečně naladit. Hrad má brány otevřené o sobotách a nedělích do 17. prosince, vždy od 10 do 17 hodin.


Svojanovské stíny

pátek 27. října a sobota 28. října 2017

Pro všechny návštěvníky, příznivce hradu, milovníky historie, přátele!

Blíží se čas dušičkový a ten vybízí k připomenutí osob z dávných časů. Na dva podzimní (pod)večery, tedy 27. a 28. 10. 2017, jsme připravili oživené prohlídky s trochou tajemna. Chcete se potkat s postavami ze svojanovských legend a pověstí? Speciální prohlídky začínají v 15.45 hodin, poté vždy v 45minutových intervalech. Budeme se snažit vyhovět všem zájemcům, kteří na prohlídky přijedou. Pokud chcete mít jistý čas, doporučujeme, abyste se raději předem objednali. Kapacita prohlídek je omezená. 

Vaše objednávky i případné dotazy vyřídíme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 461 744 124. 

Přijeďte se projít večerním hradem! Nebudete litovat.


Třicetiletá válka na Svojanově

Období třicetileté války připomene komponovaný program, který je nachystaný na 19. a 20. srpna. Návštěvníci se společně s účinkujícími vrátí o několik století zpět, kdy se v okolí hradu potulovaly bandy vojáků. Vrcholem této akce je už tradičně velká bitva o hrad, do které se zapojí hned desítky vojáků z několika spolků. Nebudou však chybět ani ukázky zbraní, či práce mistra kata.

Hrad Svojanov je o prázdninách otevřený každý den včetně pondělí, vždy od 9 do 18 hodin.  

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Divadelní pouť 2017

První srpnový víkend je zasvěcený divadelní pouti. Představí se divadla loutková, ale i hraná. Denní program je určený především rodinám s dětmi. „Ani v letošním roce nebudou chybět mezi účinkujícími Eva Hrušková a Jan Přeučil se svými marionetami. Představí se také Jana Hrrušková. Milovníci divadla se mohou těšit také na Divadlo Kapsa z Andělské Hory, či na loutkové divadlo BOĎI z Jaroměře,“ zve na tradiční akci kastelán hradu Miloš Dempír. Ve večerních hodinách naváže program pro dospělé diváky. Letos návštěvníci uvidí veselé, tak trochu lechtivé příběhy z Boccacciova Dekameronu. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Aneta Langerová vyprodala hrad Svojanov

Známá zpěvačka se na hradě představila se svou kapelou a smyčcovým triem. Skvělý koncert plný pop-rockové hudby a světelných efektů si nenechalo ujít pět stovek fanoušků.  

Zazněly především písně z projektu Na Radosti, jako Tragédie u nás na vsi, Tráva, Dívka, ale i starší, například Voda živá. Skladby podkreslené smyčci dobře zní a stejně báječně se poslouchají. „Pro zpěv je důležitá délka tónu, což je velmi společné se smyčci. Mým snem bylo vyrazit se smyčcovým triem nebo s podobným tělesem, které bychom mohli brát na každý koncert. Poskládali se tři skvělí muzikanti, kteří spolu předtím nikdy nehráli. Sedli jsme si, jak hráčsky, tak lidsky, jsou to pohodoví lidé,“ pochvalovala Aneta Langerová. Sen se jí splnil. Už spolu hrají víc jak pět let. 

Prostředí někdejšího královského sídla působilo na zpěvačku velice pozitivně. „Mám ráda krásná místa. V momentě, kdy hudbu a obsahy písní dotvoří prostor, který je pro mě zásadní, vnímám ho. Myslím si, že tak prostor cítí i lidé, kteří tam sedí. Hrad Svojanov je bezesporu krásné místo. Kdo tady někdy byl, tak pochopí, o čem mluvím,“ uvedla Aneta Langerová. Vyhovovalo jí také uspořádání publika, které se usadilo nejen na lavice, ale především na terasy nádvoří. „Z pódia jsem viděla lidi jak pod sebou, na mojí úrovni, tak i na terasách a nahoře nad nimi. Přitom všichni měli kolem sebe svůj volný prostor, svoje deky, mohli se do nich zabalit,“ popisovala zpěvačka.  Koncert na nádvoří oblíbené památky vyprodala do posledního místa. 

 


Aneta Langerová - Na Radosti 2017

Nádvoří hradu Svojanov ve čtvrtek 13. července 2017 od 20:30 hodin

Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria

Aneta Langerová pokračuje v úspěšném turné „Na Radosti“ ke stejnojmennému novému albu.

"Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet,” popisuje Aneta. 

O tom, že se Anetě a její kapele daří rozdávat radost ve vrchovatých doušcích, svědčí bouřlivý potlesk na závěr vyprodaných koncertů.

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 ji fanoušci ocenili za zpěvačku roku, album Na Radosti a za píseň Tráva. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby - CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila všechny v andělské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík.

Na turné Anetu doprovází kapela a smyčcové trio. Vedle písní z posledního alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích.

V létě Aneta chystá sérií koncertů „Pod širou oblohou“. Přichystáno je celkem šest vystoupení na krásných místech, jako jsou amfiteátry, lesní divadlo, nádvoří zámku či hradu. A dále několik letních festivalů.

Singl Hvězda

“Píseň Hvězda vznikala v době, kdy jsme s Jakubem Zitkem skládali album Na Radosti. Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že na albu nebude. Cítili jsme, že její čas teprve přijde. Je takovou pomyslnou tečkou (nebo spíše trojtečkou, protože věříme, že tím nic nekončí) za obdobím, které spolu s kapelou prožíváme. Když si člověk něco opravdu moc přeje, většinou se to splní. Důležité je neztratit naději a o tom se právě zpívá v písni, která je inspirována příběhem Sv. Vavřince. Legenda vypráví, že majetek, který chránil, raději rozdal chudým, než aby jej odevzdal císaři. Po jeho popravě padaly z nebe několik dní třpytivé slzy. Roji Perseid se od té doby říká slzy Sv. Vavřince, padají v srpnu každý rok a my si tak můžeme něco přát…,” vysvětluje Aneta.

Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek!


Noční prohlídky hradu s příběhem posledních majitelů

Středa 5. července 2017

Navštivte noční prohlídky hradu Svojanov. Uvidíte romantický příběh posledních majitelů hradu, manželů Haascheových, který se odehrál na přelomu 19. a 20. století. Antonín Haasche hrad zakoupil jako dárek pro svou ženu Carolinu. Přinesl jí tento dar štěstí? Líbilo se jí na starém šlechtickém sídle? Proč hradem prochází tajemná smrtka? Prohlídky s překvapivým koncem jsou plné humoru i dramatických situací...

Pro velký zájem doporučujeme rezervaci vstupenky na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. č. 461 744 124.


Královské slavnosti

Víkend 8. - 9. července 2017

Těšíme se na Vaši návštěvu!