Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Kulturní akce

Hrad Svojanov je tradičním místem konání nejrůznějších kulturních akcí, šermířských vystoupení, jarmarků s ukázkami řemesel, koncertů, divadelních festivalů apod.

Bohatý kulturní program po celý rok doplňují gastronomické speciality!


Dny evropského dědictví na hradě Svojanov

8. 9. - 16. 9. 2018

Srdečně Vás zveme na návštěvu hradu Svojanova v rámci dnů evropského dědictví. Tradičně bude možná prohlídka všech okruhů hradu za cenu okruhu A. Vůbec poprvé v historii hradu budete mít možnost vstoupit do historických koníren na předhradí, které v současné době prochází celkovou rekonstrukcí. Mimořádně bude otevřena první obnovená část, v níž si budete moci prohlédnout malou výstavu o rekonstrukci hradu. Po ukončení akce budou konírny opět uzavřeny a budou tam probíhat dokončovací práce. První část bude definitivně otevřena až v průběhu roku 2019.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Sestry Havelkovy a unikátní dobová módní přehlídka

neděle 30. 9. 2018 od 15°° hodin

Hrad Svojanov se připojuje k oslavám 100 let od vzniku Československé republiky nejenom celodenním dobovým programem, který bude probíhat v sobotu 29. září, ale i koncertem sester Havelkových a jejich orchestru na hlavním nádvoří hradu v neděli 30. září. Koncert je sestaven z písní let 20., 30. a počátku 40. let minulého století, které Sestry Havelkovy interpretují s autentickou nostalgií a vytříbeným citem pro ducha doby. K atmosféře jejich vystoupení neodmyslitelně patří krásné dobové šaty, účesy, líčení či kloboučky, ale i průvodní slovo.

Součástí vystoupení bude také originální módní přehlídka ze sbírek Vlaďky Dobiášové. Nabídne Vám jedinečný pohled do módy a atmosféry vzniku našeho samostatného státu. Byla to doba poválečná, bouřlivá, plná očekávání, obav i nejistot, ale zároveň přinášela velkou úlevu a uvolnění po mnoha letech útrap národa. V nově vzniklé republice zavládla svoboda a optimismus, který se projevoval v kultuře umění i v módě. Jedinečná kolekce rób, doplňků a šperků První republiky ve vlastnictví známé sběratelky paní Vlaďky Dobiášové vznikala dlouhá léta a dnes má nevyčíslitelnou hodnotu. Kromě dobové autentičnosti mají modely i zajímavou historii, spojenou s jejich původními majiteli. Všechny totiž pocházejí z šatníků slavných osobnosti té doby. Uvidíte tak například originální oblek Svatopluka Beneše, svrchníky Maxe Švabinského, oblečení Adiny Mandlové, šátek Oldřicha Nového, kabelky a kloboučky Věry Ferbasové, šaty Olgy Scheinpflugové a Nataši Gollové a mnoho dalších modelů.

Vstupenky jsou v předprodeji na pokladně hradu Svojanov, v Informačním centru Polička a v Informačním centru Svitavy.

Těšíme se na Vaši návštěvu!  


Přehled kulturních akcí v roce 2018

Představujeme vám přehled kulturních akcí, připravovaných na sezónu 2018. V průběhu roku pak představíme ještě další akce, které v současné době teprve domlouváme. Bližší informace k jednotlivým akcím uvedeme vždy v době před jejich zahájením.

Těšíme se na Vaši návštěvu!