Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Hradní jarmark

Víkend 7. - 8. května 2016

Hrad Svojanov opět ožije rukodělným umem. Páni svého řemesla zde převedou, co umějí, nabídnou své výrobky. Nebude chybět ani hudba a tanec.

Středověký hrad se o víkendu 7. a 8. května promění v jedno velké tržiště. Hradní jarmark patří k tradičním akcím, které správa hradu pořádá. Jak už je zvykem, na tržišti se předvedou šikovní řemeslníci, kteří budou nabízet i své produkty a výrobky. Na jarmarku si lidé budou moci vybrat z nabídky dřevěných hraček, keramiky, originálních šperků, bižuterie, ale i sýrů, nefalšovaných valašských frgálů, sušeného ovoce, oříšků či bylinek a mnohého dalšího. Podle kastelána hradu Miloše Dempíra je nachystaný také doprovodný program na nádvoří. „Je sestavený ze scénických vystoupení šermířů, divadla a dobového tance,“ upřesnil Miloš Dempír. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky empírového paláce situovaného do 19. století, středověkého sklepení opředeného pověstmi o hradu, mučírny a domu zbrojnošů. Zájemci si budou moci také vyzkoušet, jak se pracuje na hrnčířském kruhu či vyřezává ze dřeva. Hlavně děti si užijí pískohraní, nachystaná je ale i další zábava. 

Hrad Svojanov je v květnu otevřený každý den kromě pondělí vždy od 9 do 17 hodin. Návštěvníkům je k dispozici také restaurace.