Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Hradní jarmark

Víkend 7. - 8. května 2016

Hrad Svojanov opět ožije rukodělným umem. Páni svého řemesla zde převedou, co umějí, nabídnou své výrobky. Nebude chybět ani hudba a tanec.

Středověký hrad se o víkendu 7. a 8. května promění v jedno velké tržiště. Hradní jarmark patří k tradičním akcím, které správa hradu pořádá. Jak už je zvykem, na tržišti se předvedou šikovní řemeslníci, kteří budou nabízet i své produkty a výrobky. Na jarmarku si lidé budou moci vybrat z nabídky dřevěných hraček, keramiky, originálních šperků, bižuterie, ale i sýrů, nefalšovaných valašských frgálů, sušeného ovoce, oříšků či bylinek a mnohého dalšího. Podle kastelána hradu Miloše Dempíra je nachystaný také doprovodný program na nádvoří. „Je sestavený ze scénických vystoupení šermířů, divadla a dobového tance,“ upřesnil Miloš Dempír. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky empírového paláce situovaného do 19. století, středověkého sklepení opředeného pověstmi o hradu, mučírny a domu zbrojnošů. Zájemci si budou moci také vyzkoušet, jak se pracuje na hrnčířském kruhu či vyřezává ze dřeva. Hlavně děti si užijí pískohraní, nachystaná je ale i další zábava. 

Hrad Svojanov je v květnu otevřený každý den kromě pondělí vždy od 9 do 17 hodin. Návštěvníkům je k dispozici také restaurace.