Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Polička vlastní Svojanov už 111 let! Přijďte slavit na hrad!

Oslava 111 let od zakoupení hradu Svojanov městem Poličkou

Víkend 11. - 12. září 2021

Na královském hradě je o pobavení turistů postaráno i na sklonku léta. Na druhý zářijový víkend je naplánovaná největší akce letošního roku. Na hradě se oslaví 111 let od zakoupení hradu Svojanov městem Polička. 

Poličští radní koupili v roce 1910 hrad od posledního soukromého majitele Antonína Františka Haasche. Tenkrát 4. září 1910 se na hradě konala velká lidová slavnost. V loňském roce se kvůli koronaviru 110. výročí uskutečnit nemohlo. Tentokrát si to na památce vynahradíme. Oslavíme symbolické 111. výročí, a to ve dnech 11. a 12. září. Programově jde bezpochyby o nejrozsáhlejší hradní akci letošního roku. 

Všichni se přenesou do atmosféry počátku 20. století. Účinkující se budou po oba dny pohybovat přímo mezi výletníky. Hrad obsadí císařsko královská armáda. Nebude chybět módní přehlídka oděvů z počátku 20. století, taneční vystoupení, i stylové ochotnické divadlo. K poslechu bude dobová hudba. Připravený bude rovněž fotokoutek, výstava dobových rekvizit nebo třeba dobový felčar. Celý program připravuje skupina scénického tance Perchty von Bladen.

Do konce září je v galerii v předhradí ještě přístupná výstava Šťastný život v secesi, která přináší mnohé o době před první světovou válkou. K vidění jsou nejen originální secesní oděvy, ale také secesní porcelán, malované sklo a mnohé další vychytávky té doby, které byly nejen dekorativní, ale plnily i svůj účel.

Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky hradu. Hrad Svojanov je v září otevřený každý den, tedy od pondělí do neděle, a to od 9 do 17 hodin. 

Těšíme se na Vás!