Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

 

Královský advent na Svojanově 2019

Ti, kdo se přijedou na Svojanov vánočně naladit, nepřijdou o adventní prohlídky hradu. Dozvědí se, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jaké se k nim váží zvyklosti. Čerstvě napečené sváteční pečivo a perníčky provoní celý hrad. Nebude chybět ani tradiční vánoční výzdoba, stromeček a dárky pod ním. Speciální prohlídky hradu s vyprávěním o tradicích jsou naplánované o víkendech od 30. listopadu do 15. prosince. K tomu je připravený také další program.

Mikuláš s anděly a čerty se na hradě zastaví o poslední listopadové sobotě. Na co se mohou děti i dospělí těšit, už vědí z minulých let. Kluci a holky budou podle zásluh odměnění. Pokud návštěvníci budou chtít svým ratolestem prostřednictvím hradního Mikuláše nadělit, stačí, když nadílku pro své dítě řádně označí a včas předají v pokladně hradu. Mohou také připsat, jaké zásluhy jejich dítko má, nebo jakých prohřešků se dopustilo. Jak už to bývá, pekelný doprovod určitě nebude daleko a s malými hříšníky si poradí. Mikulášská nadílka s pekelným doprovodem začíná v 17. hodin. 

Vrcholem letošní hradní sezony bude sváteční hostina v průřezu staletí o víkendu 14. a 15. prosince. Perchty von Bladen si to v hradní kuchyni už odzkoušely, a tak tentokrát se pustí do přípravy jídel, která na svátečním stole nesměla chybět v dobách minulých. Které tradiční vánoční dobroty budou moci návštěvníci ochutnat? Zvěřinové výpečky, zelí se slaninou, pučálku, či kubu, ale třeba i šneky na bylinkách. Nebudou chybět ani sladké dobroty, jako ovesná kaše, vánočky a pletence. Nalévat se bude samozřejmě vánoční punč, a to jak s alkoholem, tak i bez něj.   

Přijeďte na hrad Svojanov nasát sváteční atmosféru, nabrat trochu inspirace či si jen v předvánočním shonu odpočinout. Brány budou dokořán o sobotách a nedělích do 15. prosince, vždy od 10 do 17 hodin. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!