Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Královský advent na Svojanově 2019

Ti, kdo se přijedou na Svojanov vánočně naladit, nepřijdou o adventní prohlídky hradu. Dozvědí se, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jaké se k nim váží zvyklosti. Čerstvě napečené sváteční pečivo a perníčky provoní celý hrad. Nebude chybět ani tradiční vánoční výzdoba, stromeček a dárky pod ním. Speciální prohlídky hradu s vyprávěním o tradicích jsou naplánované o víkendech od 30. listopadu do 15. prosince. K tomu je připravený také další program.

Mikuláš s anděly a čerty se na hradě zastaví o poslední listopadové sobotě. Na co se mohou děti i dospělí těšit, už vědí z minulých let. Kluci a holky budou podle zásluh odměnění. Pokud návštěvníci budou chtít svým ratolestem prostřednictvím hradního Mikuláše nadělit, stačí, když nadílku pro své dítě řádně označí a včas předají v pokladně hradu. Mohou také připsat, jaké zásluhy jejich dítko má, nebo jakých prohřešků se dopustilo. Jak už to bývá, pekelný doprovod určitě nebude daleko a s malými hříšníky si poradí. Mikulášská nadílka s pekelným doprovodem začíná v 17. hodin. 

Vrcholem letošní hradní sezony bude sváteční hostina v průřezu staletí o víkendu 14. a 15. prosince. Perchty von Bladen si to v hradní kuchyni už odzkoušely, a tak tentokrát se pustí do přípravy jídel, která na svátečním stole nesměla chybět v dobách minulých. Které tradiční vánoční dobroty budou moci návštěvníci ochutnat? Zvěřinové výpečky, zelí se slaninou, pučálku, či kubu, ale třeba i šneky na bylinkách. Nebudou chybět ani sladké dobroty, jako ovesná kaše, vánočky a pletence. Nalévat se bude samozřejmě vánoční punč, a to jak s alkoholem, tak i bez něj.   

Přijeďte na hrad Svojanov nasát sváteční atmosféru, nabrat trochu inspirace či si jen v předvánočním shonu odpočinout. Brány budou dokořán o sobotách a nedělích do 15. prosince, vždy od 10 do 17 hodin. 

Těšíme se na Vaši návštěvu!