Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Webkamery

Vyhledávání

Kalendář událostí

Žádné události

Předpověď počasí

Anketa

Jak se Vám líbí hrad Svojanov po provedené rekonstrukci?
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
  • Hlasů: (0%)
Celkem hlasů:
První hlas:
Poslední hlas:
 
Vytvořeno pomocí Sexy Polling
 

Návštěvnost stránek

Partneři

Honorata

Hrad Svojanov přivítal významnou návštěvu

18. května 2014

Významnou návštěvu přivítal hrad Svojanov v pátek 16. května. Hrad si přijela prohlédnout poslankyně evropského parlamentu Zuzana Brzobohatá. S velkým zájmem se informovala o průběhu rekonstrukce podpořené dotací s evropské unie. „Revitalizace hradu Svojanov je typickou ukázkou, jak vhodně využít prostředky z Evropské unie“, uvedla europoslankyně při prohlídce hradu. Přitom vzpomenula, že majitel hradu – město Polička, je úspěšné u mnoha projektů podpořených dotací z Evropské unie. Odpůrcům Evropské unie by doporučila právě návštěvu hradu. „Zde přímo vidíme, jak naší zemi evropské dotace pomáhají“ řekla Brzobohatá. Kromě provedené rekonstrukce ocenila též útulnost a zabydlenost vnitřních prostor i příjemné prostředí a služby poskytované v hradní restauraci.

Hrad Svojanov byl obnoven v letech 2006 – 2013 jeho majitelem, městem Poličkou. Rekonstrukce hradu stála celkově 45 mil. korun, z toho podpora z Evropské unie činila téměř 23 mil. korun. Přínos jeho obnovy je jednoznačný. Nejenže se podařilo zachránit a renovovat významnou kulturní památku, ale také se výrazně zvýšil turistický ruch v regionu. Návštěvnost hradu vzrostla o 47 %.